Markalar

Türkiye'nin en çok sevilen soğuk çay markası.

Lipton Ice Tea, ilk olarak 1993 yılında piyasaya sürüldü. 2003 yılında iki dev şirket, Pepsico Beverages ve Unilever arasında gerçekleştirilen bir ortaklık ile piyasadaki değerini artırırken, her iki firmadan aldığı güç ile Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırdı.

Lipton Ice Tea markası Türk tüketicisi ile buluştuğu andan itibaren içecek pazarında olmayanı getirerek fark yarattı ve lider marka olarak pazardaki yerini aldı. Restorantlarda, cafe ve otellerde, zincir mağazalarda ve küçük marketlerde dikkat çeken dağıtımı ile tüm Türkiye’ye ulaşmayı başardı. Güçlü reklam desteği, eğlenceli aktivasyonları ve farklı mekanlarda yapılan tadım aktiviteleri ile Lipton Ice Tea, hedef kitlesi olan gençler arasında oldukça popülerleşti. Stratejik yerlerde yüksek görünürlük ve güçlü aktivitelere odaklandı ve sarı renginin sıcaklığını sahiplendi.

Türkiye pazarına soğuk çayı tanıtan, sevdiren pazarın lideri Lipton Ice Tea markası, Türk tüketicisi tarafından her geçen gün keşfedilmeye ve daha çok sevilmeye devam ediyor. Her yıl gerçekleşen çift basamaklı tüketim rakamları ile hızla büyümeye devam ediyor.

Gerçek çay yapraklarının özünden gelen Lipton markasının tecrübesinin lezzetli bir buluşması olan Lipton IceTea, koruyucu ve renklendirici içermeyen, doğal bir serinlik kaynağıdır. Hararetin en çok yükseldiği zamanlar için vazgeçilmez bir içecektir. İçerisindeki meyve aromaları ile tüketicilerinin beğenisine birebir hitap ediyor ve her yıl portföyünü farklı meyve tatları ile geliştiriyor.

Türkiye'de Lipton Ice Tea ürün portföyü, Limon, Şeftali, Mango, Elma, Yeşil Çay, Kırmızı Meyveler, Limon Light, Şeftali Light çeşitleri ile sevenleri ile buluşmaya devam ediyor.

Facebook
Twitter
Tweets by PepsiCoTurkiye
Pepsi Cola Tüketici/Müşteri Hattı :

0850 281 44 99
Soğutucu destek hattı:
0850 222 9 636
E-posta: pepsi@ekoccs.com